Kim Jesteśmy ?

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Otwocku powstało w 2003 roku. Od tego czasu stale wprowadzane są modernizacje i nowe rozwiązania organizacyjne, mające na celu stworzenie miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla rozwoju dziecka.

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Otwocku powstało w 2003 roku. Od tego czasu stale wprowadzane są modernizacje i nowe rozwiązania organizacyjne, mające na celu stworzenie miejsca bezpiecznego i przyjaznego dla rozwoju dziecka.

Przedszkole mieści się w przestronnym, parterowym budynku, otoczonym terenem idealnym do spacerów i obserwacji przyrody. Ponadto posiadamy dwa duże place zabaw, wyposażone w nowoczesny sprzęt, posiadający certyfikat bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu mieści się duża sala gimnastyczna – miejsce zajęć ruchowych, muzyczno- rytmicznych, tanecznych. Podczas licznych uroczystości, zamienia się ona w salę widowiskową, gdzie odbywają się przedstawienia w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Centrum przedszkola stanowi hol, miejsce codziennej porannej wspólnej modlitwy dzieci i nauczycieli.

Przedszkole dysponuje połączonymi wspólnym korytarzem czterema domkami, których gospodarzami są dzieci z tych samych grup wiekowych: 3-, 4-, 5- i 6-latki. W każdym domku, oprócz sal do pracy i zabawy, jest duża wspólna bawialnia oraz łazienka. Posiadamy przestronną jadalnię, w której podczas posiłków spotykają się dzieci ze wszystkich grup, co sprzyja integracji przedszkolaków.

Ponadto grupa Motylków, czyli dzieci 2,5-letnich posiada dużą salę, z wydzieloną mini jadalnią oraz własną łazienką i pokojem przeznaczonym na poobiedni odpoczynek.

Wszystkie pomieszczenia są kolorowo, estetycznie i funkcjonalnie wyposażone, tak by przebywanie w nich było dla dziecka przyjemne i bezpieczne.

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem przerwy w okresie wakacji ustalonej przez osobę prowadzącą. W oddziale przedszkolnym jest nie więcej niż 18 dzieci (w szczególnych przypadkach może być zwiększona maksymalnie do 21). Nasza placówka przewidziana jest dla 120 - 140 dzieci zgrupowanych w czterech oddziałach po dwie grupy równoległe wiekowo oraz jednej grupie 2,5 latków. Organizacje pracy w ciągu dnia określa ramowy rozkład dnia opracowany przez dyrektora placówki. 

W okresie ferii szkolnych, przy zmniejszonej liczbie dzieci w przedszkolu dopuszcza się zmniejszenie ilości oddziałów.

Przedszkole zapewnia cztery posiłki dziennie (własna kuchnia): śniadanie, drugie śniadanie, obiad (składający się z dwóch dań) i podwieczorek.

 

Dlaczego my ?

  • Wychowanie według najlepszych polskich tradycji narodowych.
  • Umożliwienie i wspomaganie indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dzieci.
  • Umożliwienie dziecku swobodnego działania i realizacji jego własnych potrzeb.
  • Sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola
  • Przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole i życia w społeczeństwie
  • Współdziałanie z rodziną poprzez udzielanie pomocy w wychowaniu dzieci.